گفتگو علی بهرمند رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران با خبرگزاری ایسنا :

  رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران گفت: با توجه به اینکه قیمت مواد اولیه شیرینی افزایش داشته اما افزایش قیمتی برای روزهای پایانی سال نخواهیم داشت و 20 بازرس، بر واحد‌های صنفی مناطق مختلف نظارت می‌کنند.   علی بهرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که واحدهای […]

  رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران گفت: با توجه به اینکه قیمت مواد اولیه شیرینی افزایش داشته اما افزایش قیمتی برای روزهای پایانی سال نخواهیم داشت و 20 بازرس، بر واحد‌های صنفی مناطق مختلف نظارت می‌کنند.

 

علی بهرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که واحدهای صنفی دارند این است که برخی از نان فانتزی‌ها اقدام به پخت و فروش شیرینی های بی کیفیت و غیربهداشتی می‌کنند که بارها این موضوع را پیگیری کردیم ولی هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

 

 

وزن غیر استاندارد برخی جعبه های شیرینی

 

وی با بیان اینکه بیشتر تخلفاتی که قنادی‌ها مرتکب شدند، عرضه شیرینی در جعبه‌هایی با وزن غیر استاندارد بوده است، گفت: به اعضای اتحادیه اطلاع رسانی شده که حتما از واحد‌های صنفی مجوز‌دار، جعبه شیرینی بخرند.

 

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران گفت: یکی از مهم ترین مشکلات واحدهای صنفی ما این است که بدون ضابطه اقدام به افزایش مالیات واحدهای صنفی می کنند؛ به عنوان مثال یکی از واحدهای ما که دو سال گذشته هشت میلیون تومان مالیات داده بود در سال گذشته 90 میلیون تومان مالیات پرداخت کرده است.

 

 

قیمت انواع شیرینی

 

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر شیرینی تر در قنادی‌های درجه یک کیلویی 12 هزار و 500 تومان، شیرنی دانمارکی کیلویی 9600 تومان، شیرینی زبان (پاپیون) 10 هزار و 500 تومان، شیرینی برنجی 10 هزار و 500 تومان و کیک یزدی 8000 تومان فروخته می‌شود.

 

به گفته بهرمند قیمت فروش انواع شیرینی در واحدهای درجه دو کیلویی 500 تومان ارزان‌تر است.