درخواست اتاق اصناف از مردم ؛ از واحدهای صنفی غیرمجاز مواد غذایی نخرید!

رئیس اتاق اصناف خواستار همراهی مردم در مقابله با واحدهای عرضه کننده مواد غذایی غیر بهداشتی شد. علی فاضلی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ،  عرضه‌کنندگان مواد غذایی بدون مجوز در واحدهای غیرهدفمند و معابر عمومی  را  مشکل اصناف  درماه رمضان است ، افزود: این نوع عرضه مواد غذایی اماده مصرف  […]

رئیس اتاق اصناف خواستار همراهی مردم در مقابله با واحدهای عرضه کننده مواد غذایی غیر بهداشتی شد.

علی فاضلی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ،  عرضه‌کنندگان مواد غذایی بدون مجوز در واحدهای غیرهدفمند و معابر عمومی  را  مشکل اصناف  درماه رمضان است ، افزود: این نوع عرضه مواد غذایی اماده مصرف  بدون نظارت در مسائل بهداشتی، کیفیت و قیمت با عنوان  مواد غذایی خانگی انجام می شودکه مورد تایید نیست.

وی با اشاره به جمع‌آوری هرگونه موادغذایی غیربهداشتی از سطح بازار تصریح کرد: برای ۳ میلیون واحد صنفی در کشور فقط ۳۶۰۰ نفر بازرس وجود دارد و به دلیل این محدودیت، نقش مردم در خرید نکردن از این واحدها برای مقابله با این فعالیت غیرقانونی بسیار موثر است.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت:  در همین راستا و منظور کنترل بهداشتی مواد غذایی اماده مصرف در ماه رمضان  امسال با همکاری نیروی انتظامی و وزارت بهداشت عرضه کنندگان آش و حلیم بدون مجوز جمع‌آوری می شوند.

فاضلی با اشاره به اینکه در تامین کالاهای اساسی ماه رمضان مشکلی وجود ندارد ، گفت: برای مقابله با افزایش قیمت در ماه رمضان با افزودن ساعت کاری و تعداد بازرسان ، این بخش فعال تر می شود.

رئیس اتاق اصناف ایران افزایش قیمت خرما در یک ماه گذشته را مشکل این بازار دانست و ادامه داد:‌ خرما به اندازه کافی تامین و قیمت آن کنترل شده است.

فاضلی اعلام نرخ ها ی مصوب مواد غذایی پرمصرف ماه مبارک رمضان را به جمع بندی این نرخها در جلسه کمیسیون نظارت موکول کرد.