علی بهرمند رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران :قیمت زولبیا و بامیه اعلام شد

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات نوشت: هر کیلو زولبیا و بامیه با کیفیت بالا برای واحد های درجه یک ۱۱ هزار تومان، درجه دو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب شد. همه ساله در هیاهوی ماه مهمانی خدا قیمت برخی اقلام پرمصرف افزایش می یابد، در این میان بازار […]

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات نوشت: هر کیلو زولبیا و بامیه با کیفیت بالا برای واحد های درجه یک ۱۱ هزار تومان، درجه دو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب شد.

همه ساله در هیاهوی ماه مهمانی خدا قیمت برخی اقلام پرمصرف افزایش می یابد، در این میان بازار زولبیا و بامیه  نیز سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

در این راستا علی بهره مند رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات با اشاره به قیمت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با توجه به آنکه اتحادیه قیمت ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی را برای هر کیلو زولبیا و بامیه به کمیسیون پیشنهاد داده بود اما با این قیمت موافقت صورت نگرفت و در نهایت هر کیلو زولبیا و بامیه با کیفیت بالا برای واحد های درجه یک ۱۱ هزار تومان، درجه دو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب شد.

وی افزود: در راستای سلامتی  روزه داران از مصرف کنندگان تقاضا داریم زولبیا و بامیه را حتما از واحدهای پروانه کسب قنادی خریداری  کنند چرا که نظارت کافی بر کیفیت، قیمت و بهداشت این واحد ها صورت می گیرد .

بهره مند با اشاره به روند مقایسه هر کیلو زولبیا و بامیه در مقایسه با سال گذشته بیان کرد: سال گذشته هر کیلو زولبیا و بامیه به قیمت ۹ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می رسید که امسال با توجه به نرخ مصوب تعیین شده هر کیلو زولبیا ۱۰ الی ۱۲ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به رکود اقتصادی و کاهش تقاضا پیش بینی می شود که فروش زولبیا و بامیه در مقایسه به سال گذشته ۱۰ الی ۲۰ درصد کاهش یابد.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات تصریح کرد: از شهروندان تقاضا می شود در صورت هر گونه تخلف اعم از کیفیت، بهداشت و قیمت با اتحادیه به شماره ۶۶۹۴۴۴۹۹ و یا واحد رسیدگی به شکایات ۱۲۴ تماس بگیرند تا در اسرع وقت به شکایات آنها رسیدگی شود.