رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران: تجمیع اتحادیه های صنفی، خواست اصناف است/ ادغام اتحادیه ها با دقت انجام می شود

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران گفت: تجمیع اتحادیه های صنفی ، خواست اصناف است و باعث کاهش مشکلات صنوف و حذف تداخل صنفی خواهد شد. یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: برای اصلاح ساختار اتحادیه های صنفی لازم است تا این اصلاحیه صورت بگیرد و واحدهای صنفی […]

یداله-صادقی-۳۰۰x200رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران گفت: تجمیع اتحادیه های صنفی ، خواست اصناف است و باعث کاهش مشکلات صنوف و حذف تداخل صنفی خواهد شد.

یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: برای اصلاح ساختار اتحادیه های صنفی لازم است تا این اصلاحیه صورت بگیرد و واحدهای صنفی بتوانند کسب و کار بهتری داشته باشند؛ در حال حاضر برخی از صنوف به دلیل مشکلات تداخل صنفی با چند اتحادیه درگیر هستند و باید پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیاز روز جامعه و بازار می طلبد که باید ادغام را انجام دهیم و در واقع مخاطبان افراد صنفی  هستند که باید مشکلاتشان مرتفع شود.

صادقی ادامه داد: برخی از اتحادیه های صنفی توانایی مالی ندارند، و نمی‌توانند هزینه فعالیت های جاری خود را بپردازند؛ بخصوص این مساله برای اتحادیه های شهرستان ها بیشتر صدق می‌کند که با اجرای طرح ادغام وضعیت بهتری را خواهند داشت.

وی گفت: برای اجرای مصوبه ادغام به صورت کارشناسی شده عمل خواهیم کرد و نقطه نظرات اتحادیه های صنفی را دریافت کرده و به صورت کارشناسی شده عمل می کنیم وکمیسیون های نظارت با استفاده از نظرات گرفته شده از خبره های اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی طرح مذکور را با دقت اجرا خواهند کرد.

صادقی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از اعضای اتحادیه ها کمتر از حد نصاب قانونی هستند  و یا اتحادیه هایی داریم که هزینه برای توسعه اجرایی مثل آموزش و تحقیقات را ندارند، باید ادغام شوند و این در واقع دستور هیات عالی نظارت است .

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران افزود: ابتدا از سوی هیات عالی نظارت فرصت سه ماهه برای اجرای طرح در نظر گرفته شد که در هیات عالی نظارت پیشنهاد دادیم بر اساس شاخص‌ها و اختیارات قانونی به منظور ادغام اتحادیه های کوچک در اتحادیه های بزرگتر ، این مساله نیاز به مدت زمان بیشتری دارد. همچنین تعدادی از اتحادیه ها نیز هم وزن هستند و نیاز به انتخابات جدید دارند که هیات عالی نظارت فرصت بیشتری را به آنها داده است.