نصب صندوق های مکانیزه فروش به نفع اصناف و دولت است

سخنگوی اتاق اصناف ایران گفت: نصب صندوق مکانیزه فروش در واحدهای صنفی به نفع اصناف و دولت خواهد بود به این دلیل که یکی از مزایای آن دریافت عادلانه مالیات و نظام مند است. مجتبی صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: اجرای این طرح باعث می شود تا شبکه […]

سخنگوی اتاق اصناف ایران گفت: نصب صندوق مکانیزه فروش در واحدهای صنفی به نفع اصناف و دولت خواهد بود به این دلیل که یکی از مزایای آن دریافت عادلانه مالیات و نظام مند است.

مجتبی صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: اجرای این طرح باعث می شود تا شبکه تولید و توزیع کشور از تامین کنندگان و تولید کنندگان تا آخرین حلقه زنجیره توزیع به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند و با حذف واسطه های غیر ضرور کالا ارزان‌تر به دست مصرف کننده برسد.

وی تصریح کرد: با اجرای پروژه نصر( نصب صندوق های مکانیزه فروش ) این صندوق ها به صورت رایگان در اختیار واحدهای صنفی قرار خواهد گرفت و بدین وسیله اصناف در اجرای بزرگترین پروژه ساماندهی مالیاتی کشور پیشقدم شده و به دولت کمک خواهند کرد.

صفایی با اشاره به افزایش حدود ۱۵ درصدی مالیات در بودجه سال آینده و لغو معافیت های مالیاتی در برنامه ششم توسعه تاکید کرد: اصناف هیچگاه مخالف پرداخت مالیات نبوده و نیست بلکه بر دریافت عادلانه و نظام مند مالیات تاکید و اصرار دارد.
وی اظهار کرد: با اجرای پروژه نصب صندوق های مکانیزه فروش، بازرسی های صنوف نیز مکانیزه شده و بخش قابل توجهی از هزینه های سخت افزاری بازرسی اصناف کاسته خواهد شد.