رییس اتحادیه صنف قنادان تهران : نرخ شیرینی شب یلدا تغییر نکرده است/ برخورد با متخلفان

رئیس اتحادیه قنادان تهران با بیان این که نرخ شیرینی در۲ سال اخیر تغییری نداشته است، گفت: نرخ شیرینی شب یلدا نیز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته همچنان ثابت مانده است.  علی بهره مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت قیمت شیرینی در آیین شب یلدا، افزود: […]

رئیس اتحادیه قنادان تهران با بیان این که نرخ شیرینی در۲ سال اخیر تغییری نداشته است، گفت: نرخ شیرینی شب یلدا نیز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته همچنان ثابت مانده است.

 علی بهره مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت قیمت شیرینی در آیین شب یلدا، افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید در دو سال اخیر، نرخ انواع شیرینی بالا نرفته است و براساس مصوبه ۲ سال گذشته عمل می کنیم.

وی با اشاره به این که قیمت انواع مختلف شیرینی براساس کیفیت تعیین می شود، گفت: نرخ مصوب هر کیلوگرم انواع شیرینی تر و خامه ای درجه یک ۱۵۰ هزار ریال، شیرینی دانمارکی ۱۲۵ هزار ریال، شیرینی زبان، پاپیونی و برنجی ۱۲۵ هزار ریال و کیک یزدی ۹۰ هزار ریال تعیین شده است.
بهره مند افزود: قیمت هر کیلوگرم باسلق لوله ای ساده و باسلق لقمه ای گردویی بستگی به نوع مواد اولیه و کیفیت تولید آن متغیر است و نرخ ثابتی ندارد.
رییس اتحادیه قنادان تهران درباره نظارت بر عملکرد قنادی ها و شیرینی فروشی های کشور گفت: تمام قنادی ها و شیرینی فروشی های کشور تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان کشور قرار دارند.
بهره مند گفت: هم اکنون در مجموع ۳۰ هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی در سراسر کشور فعال است که از این تعداد حدود یک هزار و ۱۰۰ واحد پروانه دار در تهران فعالیت دارند.

** با شیرینی فروشان متخلف برخورد می شود
رییس اتحادیه قنادان افزود: در صورتی که مردم در خصوص قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده در قنادی ها و شیرینی فروشی های تهران شکایتی داشته باشند، می توانند با شماره تلفن ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ و در شهرستان ها با اتحادیه های مربوطه تماس بگیرند.
به گزارش ایرنا، برخی شیرینی فروشی های سطح شهر تهران هرکیلوگرم انواع شیرینی را با قیمتی بین ۱۸۰ تا ۲۱۰ هزار ریال( ۱۸تا ۲۱ هزارتومان) در سطح بازار عرضه می کنند.