دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران : تعرفه واردات شکر ۲۰ درصد شد

 بهمن دانایی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت واردات شکر به کشور در آستانه ماه مبارک رمضان،‌اظهار داشت: از آنجایی که از پایان سال گذشته قیمت جهانی شکر در هر تن ۵۱۰ دلار افزایش داشته است درخواست کاهش تعرفه واردات را به دولت داده بودیم. وی اضافه کرد: روز گذشته […]

 بهمن دانایی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت واردات شکر به کشور در آستانه ماه مبارک رمضان،‌اظهار داشت: از آنجایی که از پایان سال گذشته قیمت جهانی شکر در هر تن ۵۱۰ دلار افزایش داشته است درخواست کاهش تعرفه واردات را به دولت داده بودیم.

وی اضافه کرد: روز گذشته دولت در همین راستا تعرفه واردات شکر را از ۲۶ درصد به ۲۰ درصد تقلیل داده است که تقریبا افزایش قیمت جهانی جبران خواهد شد.

معروفان معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران‌ چند روز پیش به خبرنگار فارس گفته بود:« دولت مجوز واردات ۵۵۰ هزار تن شکر را برای سال ۹۶ صادر کرده است.»

این در حالی است که دانایی این رقم را ۷۰۰ هزار تن عنوان کرده و گفت: حدود یک ماه است که ۳۲۰ هزار تن شکر از کشتی‌ها در بنادر ایران تخلیه شده و منتظر اعلام تعرفه جدید بود که بزودی وارد بازار می‌شود و هیات دولت باید یک ماه پیش این تعرفه را اعلام می‌کرد.

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران همچنین از در راه بودن ۳۰۰ هزار تن دیگر شکر خبر داد و گفت: ۱۵ فروردین موجودی انبارهای شکر ۷۵۰ هزار تن بوده و تا پایان خرداد ماه نیز با احتساب شکرهای وارداتی یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن موجودی شکر کشور خواهد بود و تنش قیمتی در این حوزه نخواهیم داشت.

وی به مردم اطمینان خاطر داد که در ماه مبارک رمضان با کمبود یا افزایش قیمت شکر مواجه نخواهیم بود.