رئیس اتاق اصناف ایران: زمان آن فرا رسیده تا اصناف در نهادهای تصمیم ساز کشور حضور داشته باشند/اصناف بزرگترین تشکل در نظام شهری هستند

رئیس اتاق اصناف ایران: زمان آن فرا رسیده تا اصناف در نهادهای تصمیم ساز کشور حضور داشته باشند/اصناف بزرگترین تشکل در نظام شهری هستند رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اکنون وقت آن فرا رسیده تا اصناف در نهادهای تصمیم ساز به عنوان بزرگ ترین تشکل صاحب حق در حقوق و نظام شهری در شورای اسلامی […]

رئیس اتاق اصناف ایران:
زمان آن فرا رسیده تا اصناف در نهادهای تصمیم ساز کشور حضور داشته باشند/اصناف بزرگترین تشکل در نظام شهری هستند

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اکنون وقت آن فرا رسیده تا اصناف در نهادهای تصمیم ساز به عنوان بزرگ ترین تشکل صاحب حق در حقوق و نظام شهری در شورای اسلامی شهر نمایندگانی در تهران و دیگر شهر ها داشته باشند.
علی فاضلی در همایش بزرگ اتحادیه های صنفی تهران که برای حمایت از کاندیداهای منتخب اصناف تهران، ری و شمیرانات گرد هم آمده بودند، گفت: در گذشته بدون همکاری و هماهنگی با اصناف برای افزایش مالیات اقداماتی انجام شد ، اما اکنون دیگر در هر تصمیم سازی نظر کارشناسی اصناف را اعمال می‌کنند.
وی با اشاره به نقش جدید اصناف در تصمیم سازی ها عنوان کرد: دیگر وقت آن فرا رسیده تا اصناف در نهادهای تصمیم ساز کشور به عنوان بزرگ ترین کشوری حضور داشته باشند و مسئولان و تصمیم گیران از نظرات و تجربیات جامعه بزرگ صنفی استفاده کنند.
رئیس اتاق اصناف ایران از بدخلقی های جامعه گلایه کرد و تاکید نمود: در هیچ کجای قانون، اصناف از حضور در انتخابات منع نشده است و لذا اصناف باید با قدرت در انتخابات شورای اسلامی شهر در تهران و دیگر نقاط کشور حضور یابند .
وی اضافه کرد: برای خلق حماسه در کشور، اصناف همواره پیشگام بوده اند و نیاز داریم در این انتخابات همه اصناف را در سراسر کشور پای صندوق های رای آمده و رای سالم و مفید به صندوق بیندازند .
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان این که هر اتحادیه یک ستاد انتخاباتی است، تصریح کرد: در کل کشور هیچ اتحادیه ای حق ندارد از بیت المال برای انتخابات خرج کند.
وی همچنین با اشاره حضور افراد شاخص صنفی در مجلس شورای اسلامی گفت: اصناف نباید بترسند. اصناف کارافرینانی هستند که بدون حتی یک ریال تحمیل هزینه به دولت امنیت ، آسایش و آرامش را ایجاد کرده اند اما با این وجود در حق اصناف کوتاهی شده است .
فاضلی گفت: امروز شرایطی پیش آمده است که اصناف برای انسجام گام برداشته اند و بدون اینکه از جریان سیاسی حمایت کنند، گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند و در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی به پای صندوق های رای می آیند .
وی گفت: اصناف تهران جایگاه تبلیغاتی بسیار بالایی دارند و اگر در طول زمان تبلیغات هر واحد صنفی در حمایت از کاندیداهای صنفی تبلیغ نکند و پوستر برای جلب حمایت مردم برای لیست اصناف اقدام نکند جای گلایه است . فریب اسم و رسم را نخورید چرا که اصناف بزرگ ترین اسم و نام هستند اگر تا کنون یک نماینده در شورای اسلامی شهر از نمایندگان اصناف بود می توانستیم از حقوق اصناف دفاع کنیم .
رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد: باید در شورای اسلامی شهر تهران ۱۲ نفر عضو لیست اصناف نفرات یک تا ۱۲ برای ورود باشند؛ اگر حمایت نکنید فردا شکایت‌ها و گلایه ها را دیگر جوابی نمی‌دهند و اصناف حرف هایشان در نظام مدیریت شهری جوابی ندارد .
فاضلی خطاب به متصدیان واحد های صنفی تهران ری و شمیرانات گفت: اگر می‌خواهید شخصیت خودتان و اصناف را حفظ کنید هر چه دارید در طبق اخلاص بگذارید و به نمایندگان لیست اصناف رای دهید .
وی تصریح کرد: مردم با حضور همه واحد های صنفی و خانواده هایشان به پای صندوق های رای تهران ری شمیرانات همه ما نفرات یک تا ۱۲ لیست اصناف می نویسیم تا بتوانیم نشان دهیم اصناف می خواهند با حضور در نهاد های تصمیم ساز از حق خود دفاع کنند .
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در تهران وقتی نماینده اصناف در نهادهای تصمیم ساز نیستند فساد انجام می شود.
وی اضافه کرد: آنجایی که مقام معظم رهبری تاکید می‌کند همه بیاییند صحبت بر تمام ایران تمام است باید همه مردم ایران با حضور در پای صندوق های رای نظام را بیمه کنند .
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اولویت تمام واحد های صنفی باید ثابت کنند چه ابهتی دارند اگر ما اصناف خودمان را باور داشته باشیم دیگران هم در همه نهاد ها ما را باور می کنند اگر این ۱۲ نفر از اصناف وارد شورای شهر نشوند خودمان جایگاه اصناف را متزلزل کرده ایم و در آینده برای حمایت های قانونی در نظام مدیریت شهری و نیز مالیات با چالش مواجه خواهیم شد.